فناوران آنیسا مرکز حرفه ای آموزش لینوکس و آزمون LPI در ایران

توزیع‌های گنو/لینوکس

جستجو در سی‌تو

۱۳۹۲/۳/۱۸ : انتشار اصلی : پارسیدورا ۱۸ منتشر شد

بله، بالاخره پارسیدورا ۱۸ منتشر شد! این نسخه تا حدی نسبت به نسخه‌های قبلی متفاوت است. اول از همه به دلیل مشکلاتی که در ساخت دیسک نصب از مخازن فدورا ۱۸ وجود داشت، این بار پارسیدورا ۱۸ به صورت پیش‌فرض بدون بسته‌های مخازن به‌روز رسانی فدورا منتشر شده، در نتیجه اگر می‌توانید بعد از نصب حتما آن را به روز کنید.

علاوه بر آن، پارسیدورا ۱۸ با ظاهر جدید برنامه‌ی نصب فدورا ۱۸ منتشر شده؛ و از آن‌جایی که حجم دیسک نصب فدورا ۱۸ به مراتب بزرگ‌تر از نسخه‌های قبلی است، محدودیت حجمی بیشتری برای افزودن بسته‌های اضافی در پارسیدورا ۱۸ وجود داشت. به این علت، مجموعه‌ی بسته‌های این نسخه تغییراتی نسبت به نسخه‌های قبلی دارد و همچنین برخی از بسته‌های کم‌کاربردتر دیسک اصلی فدورا ۱۸ از دیسک پارسیدورا حذف شده‌اند. ما امیدواریم که شما اکثر بسته‌های مورد نیاز خود را بتوانید همچنان در دیسک پارسیدورا ۱۸ پیدا کنید.

یک نکته‌ی کوچک در مورد برنامه‌ی نصب پارسیدورا ۱۸: در صفحه‌ی انتخاب بسته‌ها، در ستون سمت چپ گزینه‌ی پیش‌فرض اسم و مشخصاتی ندارد. این گزینه در واقع محیط کاربری گنوم برای کاربرای فارسی زبان است که در واقع محیط گنوم به همراه تعدادی بسته که برای کاربران فارسی مفید هستند را شامل می‌شود. در نتیجه بهتر است کاربران فارسی زبان این گزینه را انتخاب کنند، هر چند در صورت تمایل می‌توانید گزینه‌های دیگر را نیز انتخاب کنید و در ستون سمت راست امکان اضافه کردن امکانات اضافی پارسیدورا وجود دارد.

برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به این‌جا مراجعه نمایید.دانلود کنید

آخرین اخبار مربوط

همراه با سی‌تو

حامیان سی‌تو

مرکز آموزش فناوران آنیسا (اولین و معتبرترین مرکز آموزش LPI ایران)حمایت تبلیغ در مرکز گنو/لینوکس سی‌تو

دانلود رایگان ماهنامه سلام دنیا

دانلود رایگان آخرین شماره ماهنامه تخصصی نرم‌افزارهای آزاد / متن‌باز سلام دنیا

خدمات وب بهرا

خبرنامه سی‌تو

پروژه‌های میرور شده در سی‌تو

تماس با سی‌تو

مرکز گنو/لینوکس سی‌تو
[email protected]

آدرس: تهران - فلکه دوم صادقیه - ابتدای بلوار فردوس - پلاک ۱۴ - واحد یک
ایمیل: [email protected]
فکس: ۸۹۷۸۷۷۷۷