گنو/لینوکس تنها یک سیستم عامل نیست، گنو/لینوکس یک فرهنگ است.

توزیع‌های گنو/لینوکس

جستجو در سی‌تو

رویدادهای گنو/لینوکسی

  • در حال حاضر کلیه رویدادهای حضوری گنو/لینوکس در سراسر ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی لغو گردیده است.

۱۳۹۲/۴/۲ : انتشار اصلی : Calculate Linux 13.6

الکساندر تراتسوسکی از انتشار Calculate Linux 13.6 خبر داد که یک نسخه به روز شده از توزیع بر پایه ی Gentoo برای دسکتاپ ها (KDE یا XFCE) ، سرور ها و مراکز رسانه ایست :" Calculate Linux 13.6 به مناسبت ششمین جشن سالیانه پروژه انتشار یافت. تغییرات اصلی شامل : دسکتاپ ها به خاطر زمان بندی بهینه سازی شده برای سرویس های start-up و بوت موازی چندین برابر سریع تر بوت می شوند، رمز گذاری شاخه home هم اکنون پشتیبانی میشود . در CLDX، امکان ورود چندین کاربر به یک client وجود دارد ، LightDM در حال حاضر به عنوان مدیر نمایش پیش فرض در CLDX وجود دارد، File Roller جایگزین Xarchiver شده است، پشتیبانی بهتر از صفحه کلید های چند رسانه ای، به روز رسانی ها : Linux kernel 3.9.6 ، KDE 4.10.4 ، LibreOffice 4.0.4 و Chromium 28.0.1500.45 "


متن کامل انتشار را برای توضیحات بیشتر بخوانید .
 
Download: cld-13.6-x86_64.iso (KDE, 2,246MB, MD5, torrent), cldx-13.6-x86_64.iso (Xfce, 1,640MB, MD5, torrent), cmc-13.6-x86_64.iso (Media Centre, 1,045MB, MD5, torrent).


آخرین اخبار مربوط

خبرنامه سی‌تو

پروژه‌های میرور شده در سی‌تو

در گذشته بسیاری از پروژه‌ها مثل NetBeans, Redhat, VMWare, VirtualBox, Android و ... بر روی سرورهای سی‌تو میرور گردیده بودند تا به آسانی در اختیار کاربران ایرانی قرار بگیرند (امکان پروکسی وجود داشت ولی سرعت اینترنت در اکثر نقاط کشور مناسب نبود). اما با توجه به دسترسی بهتر به اینترنت می‌تواند برای دستیابی به سرویس‌های تحریم شده از سرویس شکن (لینک) استفاده نمایید.

تماس با سی‌تو

مرکز گنو/لینوکس سی‌تو


ایمیل: info [AT] sito [DOT] ir