گنو/لینوکس تنها یک سیستم عامل نیست، گنو/لینوکس یک فرهنگ است.

توزیع‌های گنو/لینوکس

جستجو در سی‌تو

۱۳۹۳/۲/۱۰ : انتشار اصلی : Zenwalk Linux 7.4 "Live"

سباستین ریسه اعلام کرد Zenwalk Linux 7.4 ویرایش "Live" (که با عنوان Zenlive نیز شناخته شده و برپایه‌ی Slackware Linux است) منتشر شد: "ما در نسخه‌ی نهایی Zenwalk Live 7.4 بسته‌های OpenSSL را برای برطرف کردن مشکل خون‌ریزی قلبی به روز رسانی کرده و اصلاحات کوچک دیگری نیز انجام داده‌ایم. این اولین نسخه Zenwalk Live است که از کرنل با Aufs فعال شده استفاده نمی‌کند و به جای آن از Unionfs در فضای کاربری با FUSE در کرنل عمومی ویرایش نشده Slackware استفاده می‌کند.
این احتمالا آخرین نسخه  Zenwalk Live است که از سیستم‌های ۳۲ بیتی پشتیبانی می‌کند و احتمال می‌رود آخرین نسخه  Zenwalk Live باشد که در این پروژه مشارکت می‌کنم. همچون  Zenwalk Live 7.2 تصمیم گرفتم تا از PAE برای پشتیبانی از ۴ گیگابایت رم در سیستم‌های ۳۲ بیتی استفاده کنیم، اما  Zenwalk Live در کامپیوترهای پنتیوم M (که فاقد پشتیبانی از PAE هستند) اجرا نمی‌شود.
متن کامل انتشار را برای توضیحات بیشتر بخوانید.
 
Download link: zenlive-7.4-dvd.iso (845MB, MD5).


الهام حصارکی

بیش از دو ساله وارد دنیای نرم‌افزارآزاد شدم و از گنو/لینوکس استفاده می‌کنم. به دنیای خبر علاقمندم و سعی می‌کنم خبرها و مطالب جالبی رو که می‌خونم با دیگران به اشتراک بگذارم

آخرین اخبار مربوط

همراه با سی‌تو

حامیان سی‌تو

فناوران شبکه سینداد - سرویس های تخصصی میزبانی وب، سرور مجازی و سرور اختصاصی در دیتاسنترهای اختصاصی سینداد در ایران و آمریکاحمایت تبلیغ در مرکز گنو/لینوکس سی‌تو

خبرنامه سی‌تو

پروژه‌های میرور شده در سی‌تو

در گذشته بسیاری از پروژه‌ها مثل NetBeans, Redhat, VMWare, VirtualBox, Android و ... بر روی سرورهای سی‌تو میرور گردیده بودند تا به آسانی در اختیار کاربران ایرانی قرار بگیرند (امکان پروکسی وجود داشت ولی سرعت اینترنت در اکثر نقاط کشور مناسب نبود). اما با توجه به دسترسی بهتر به اینترنت می‌تواند برای دستیابی به سرویس‌های تحریم شده از سرویس شکن (لینک) استفاده نمایید.

تماس با سی‌تو

مرکز گنو/لینوکس سی‌تو


ایمیل: info [AT] sito [DOT] ir