گنو/لینوکس تنها یک سیستم عامل نیست، گنو/لینوکس یک فرهنگ است.

توزیع‌های گنو/لینوکس

جستجو در سی‌تو

۱۳۹۳/۵/۳ : انتشار اصلی : Kali Linux 1.0.8

ماتی آهورانی اعلام کرد کالی لینوکس ۱.۰.۸، یک به روز رسانی کوچک از پروژه توزیع برپایه‌ی دبیان با ابزارهای ویژه برای تست نفوذ و جرم‌یابی قانونی، منتشر شد: "ویژگی پشتیبانی از بوت EFI که مدت‌ها منتظر آن بودیم به بیلدهای دودویی افزوده شده است. با این ویژگی نصب و اجرای کالی لینوکس روی سخت‌افزارهای جدیدی که نیازمند EFI هستند همچون اپل مک‌بوک مدل‌های ایر و رتینا آسان شده است.
علاوه بر پشتیبانی از EFI، یک آرایه کامل از به روز رسانی و اصلاحات نرم‌افزاری که در چند ماه گذشته کشف شده بودند انجام شده است. از آنجا که این نسخه روی تولید یک ایزو ایمیج قادر به EFI تمرکز کرده، آفنسیو سکیوریتی دیگر یک نسخه اضافی ایمیج برای ARM یا VMWare با نسخه ۱.۰.۸ منتشر نمی‌کند. در صورتی که کالی لینوکس را نصب دارید، نیازی به دانلود مجدد آن ندارید و کافیست از دستور apt-get update && apt-get dist-upgrade استفاده کنید.
متن کامل انتشار را برای توضیحات بیشتر بخوانید.
 


الهام حصارکی

بیش از دو ساله وارد دنیای نرم‌افزارآزاد شدم و از گنو/لینوکس استفاده می‌کنم. به دنیای خبر علاقمندم و سعی می‌کنم خبرها و مطالب جالبی رو که می‌خونم با دیگران به اشتراک بگذارم

آخرین اخبار مربوط

همراه با سی‌تو

حامیان سی‌تو

فناوران شبکه سینداد - سرویس های تخصصی میزبانی وب، سرور مجازی و سرور اختصاصی در دیتاسنترهای اختصاصی سینداد در ایران و آمریکاحمایت تبلیغ در مرکز گنو/لینوکس سی‌تو

خبرنامه سی‌تو

پروژه‌های میرور شده در سی‌تو

در گذشته بسیاری از پروژه‌ها مثل NetBeans, Redhat, VMWare, VirtualBox, Android و ... بر روی سرورهای سی‌تو میرور گردیده بودند تا به آسانی در اختیار کاربران ایرانی قرار بگیرند (امکان پروکسی وجود داشت ولی سرعت اینترنت در اکثر نقاط کشور مناسب نبود). اما با توجه به دسترسی بهتر به اینترنت می‌تواند برای دستیابی به سرویس‌های تحریم شده از سرویس شکن (لینک) استفاده نمایید.

تماس با سی‌تو

مرکز گنو/لینوکس سی‌تو


ایمیل: info [AT] sito [DOT] ir