گنو/لینوکس تنها یک سیستم عامل نیست، گنو/لینوکس یک فرهنگ است.

توزیع‌های گنو/لینوکس

جستجو در سی‌تو

رویدادهای گنو/لینوکسی

  • در حال حاضر کلیه رویدادهای حضوری گنو/لینوکس در سراسر ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی لغو گردیده است.

۱۳۹۳/۵/۱۲ : انتشار اصلی : SolydXK 201407

آرژن بالفورت اعلام کرد SolydXK 201407، یک بیلد به روز رسانی از توزیع‌های لینوکس برپایه‌ی شاخه‌ی "Testing" دبیان با میزکارهای اکس‌اف‌سی‌ای (SolydX)، یا کی‌دی‌ای (SolydK)، منتشر شد: "ویرایش Home به آخرین نسخه به روز رسانی شده و ویرایش Business با آخرین به روز رسانی‌های امنیتی ارتقا یافته است. این بار تغییرات نسخه‌های برنامه‌های کلی را لیست نمی‌کنم و خود را ملزم به ایجاد تغییرات مهم‌تری می‌کنم. دبیان 'Testing' شروع به مهاجرت به systemd کرده است. ویرایش خانگی از systemd استفاده می‌کند در حالی که ویرایش Business همچنان از sysvinit استفاده می‌کند.  در ویرایش خانگی تفاوت را در عین بوت احساس خواهید کرد، و هنگام خاموش شدن سیستم که زمان بسیار کمی صرف می‌شود این تفاوت به شدت مشهود خواهد بود. ما همچنان به کمک شما برای بهبود زمان بوت نیاز داریم.
متن کامل انتشار را برای توضیحات بیشتر بخوانید.
 


الهام حصارکی

بیش از دو ساله وارد دنیای نرم‌افزارآزاد شدم و از گنو/لینوکس استفاده می‌کنم. به دنیای خبر علاقمندم و سعی می‌کنم خبرها و مطالب جالبی رو که می‌خونم با دیگران به اشتراک بگذارم

آخرین اخبار مربوط

خبرنامه سی‌تو

پروژه‌های میرور شده در سی‌تو

در گذشته بسیاری از پروژه‌ها مثل NetBeans, Redhat, VMWare, VirtualBox, Android و ... بر روی سرورهای سی‌تو میرور گردیده بودند تا به آسانی در اختیار کاربران ایرانی قرار بگیرند (امکان پروکسی وجود داشت ولی سرعت اینترنت در اکثر نقاط کشور مناسب نبود). اما با توجه به دسترسی بهتر به اینترنت می‌تواند برای دستیابی به سرویس‌های تحریم شده از سرویس شکن (لینک) استفاده نمایید.

تماس با سی‌تو

مرکز گنو/لینوکس سی‌تو


ایمیل: info [AT] sito [DOT] ir