گنو/لینوکس تنها یک سیستم عامل نیست، گنو/لینوکس یک فرهنگ است.

توزیع‌های گنو/لینوکس

جستجو در سی‌تو

رویدادهای گنو/لینوکسی

  • در حال حاضر کلیه رویدادهای حضوری گنو/لینوکس در سراسر ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی لغو گردیده است.

۱۳۹۳/۷/۳ : انتشار آزمایشی : openSUSE 13.2 Beta 1

جوس پورتولیت اعلام کرد اولین بیلد بتا از openSUSE 13.2، منتشر شد: «نسخه جدید ما 'Rolling Factory' تاکنون بیش از ۶۰۰۰ بار نصب شده و این فوق‌العاده است. نسخه نهایی openSUSE ۱۳.۲ در ماه نوامبر منتشر خواهد شد و ما تضمین می‌کنیم که این نسخه بی‌نظیر خواهد بود. اما این نسخه به صورت رایگان عرضه نخواهد شد و شما باید به ما کمک کنید. openSUSE 13.2 ویژگی‌های زیادی دارد و ویژگی‌های زیادی نیز به آن افزوده خواهد شد: کرنل لینوکس ۳.۱۶؛ گنوم ۳.۱۲؛ پلاسما ورک‌اسپیس ۴.۱۱، برنامه‌های کی‌دی‌ای ۴.۱۳ و ۴.۱۴؛ پلاسما ۵.۱ برای آزمودن در این نسخه قرار داده شده، سفت‌افزار ۵.۲ . آخرین برنامه‌های کی‌دی‌ای؛ btrfsprogs نسخه ۳.۱۶؛ Btrfs فایل‌سیستم پیش‌فرض در openSUSE ۱۳.۲ است.
متن کامل انتشار را برای توضیحات بیشتر بخوانید.
 


الهام حصارکی

بیش از دو ساله وارد دنیای نرم‌افزارآزاد شدم و از گنو/لینوکس استفاده می‌کنم. به دنیای خبر علاقمندم و سعی می‌کنم خبرها و مطالب جالبی رو که می‌خونم با دیگران به اشتراک بگذارم

آخرین اخبار مربوط

خبرنامه سی‌تو

پروژه‌های میرور شده در سی‌تو

در گذشته بسیاری از پروژه‌ها مثل NetBeans, Redhat, VMWare, VirtualBox, Android و ... بر روی سرورهای سی‌تو میرور گردیده بودند تا به آسانی در اختیار کاربران ایرانی قرار بگیرند (امکان پروکسی وجود داشت ولی سرعت اینترنت در اکثر نقاط کشور مناسب نبود). اما با توجه به دسترسی بهتر به اینترنت می‌تواند برای دستیابی به سرویس‌های تحریم شده از سرویس شکن (لینک) استفاده نمایید.

تماس با سی‌تو

مرکز گنو/لینوکس سی‌تو


ایمیل: info [AT] sito [DOT] ir